"Ahová már a masszőr keze sem ér el, ott tud remek segítség lenni ez a kezelés, terápia. A köpöly eszközzel kilazíthatjuk az izmokat, eldolgozhatunk velük mélyebb, kézzel csak nehezen kimasszírozható izom-letapadásokat, csomókat. A köpölyözés során vákuum keletkezik, melynek hatására a kezelt területen a kapilláris erek kitágulnak, fokozott vérbőség alakul ki az adott területen. Javul a bőr, az izom, és a kezelt területhez tartozó belső szervek vérellátása, keringése, anyagcseréje. Sajnos a kezelés utóhatása a klasszikus piros, lila, kék foltok, amik miatt nem örvend nagy népszerűségnek, de ha valaki megtapasztalja élettani hatásait, többé nem fogja érdekelni pár nyom. Legújabb irányzatai közül például a mobilizációs köpölyözésnél, a köpölyözés hatását az aktív mozgás felerősíti, így számos olyan mozgásszervi probléma megoldható, amely más módszerrel nehezen kezelhető."
A köpölyözés egy vákumterápia vagyis egy légüres teret hozunk létre a szívóhatással, melynek következtében felemelkedik a bőr és a szövetrétegek eltávolodnak egymástól. Az erek, idegi képletek kitágulnak, fokozódik a keringés, kinyílnak a mikrokapillárisok, ezáltal a sejtek, szövetek tápanyaggal, oxigénnel töltődnek fel, a salakanyagok könnyebben ürülnek ki a szervezetből, csillapodik a fájdalom, csökken a gyulladás és erősíti az immunrendszert is.
Ez az egyik olyan kezelés, ami csak a vendégek beleegyezésével történhet, hiszen a piros színtől egészen a sötét liláig elszíneződhet a bőr, mert minél nagyobb a letapadás, a gyulladás, annál nagyobb salakanyagfelhalmozódás van a szervezetben.
A nyugati országokban mozgásszervi problémákra használjuk, de keleten belsőszervi problémák kezelésésre is használják több ezer éve.
Milyen fajtái vannak a köpölyözésnek?
Forrás: https://www.medacademy.hu/alapozo-es-tematikus-tovabbkepzesek/